Kiralama Şartları

Araç Kiralama Koşulları

Araç kiralama koşulları tüm şahıs ve şirketlerden istenen belgelerdir. Kişi ve şahısta bulunması gereken özellikler yazılı belge ile ispatlanmalıdır. İstanbul Araç Kiralama,  genel prosedürde yer alan maddeleri dikkat almakta ve tüketicilerden talep etmektedir. Öncelikle araç kiralama yaşı en az 23 olmalı ve ehliyet fotokopisi şirket tarafına vermelidir. Ehliyetin alındığı tarihte bir o kadar önemlidir. Zira çoğu firma, en 3 yıllık ehliyet sahibi olmayı şart koşmaktadır.  Daha sonra kiralama esnasında sizden ön ödeme yani depozit isteyecektir. Bu depozit daha çok size ait olan kredi kartından ön provizyon bloke edilmesiyle alınmaktadır. Araç kiralama süresi en az 24 saattir ve daha düşük bir zaman aralığı için anlaşma yapılamamaktadır. Bu ön koşullara uyulmasında halinde dilediğiniz tüm araçları kiralayabilirsiniz.

Araç kiralama şartları;

  • Kirama yapacak kişinin yaşı 23 olmalıdır.
  • Ehliyet fotokopisi önceden hazırlanmalıdır.
  • En az 3 yıllık ehliyeti bulunmalıdır.
  • Araç teslim edilirken ilk alındığı noktaya getirilmelidir.
  • Ön ödeme yani depozit için kredi kartı gerekmektedir.

Kiralama Bedeline Dahil Olmayan Hizmetler

·         Ek sürücü

Kiralanan araba, tüketicide kaldığı süre boyunca başka kişi veya kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Ancak bu imkânı kullanabilmek için sözleşme sırasında o kişi veya kişilerin ehliyetini kuruma verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde olası bir kaza durumunda sigorta kapsamına girmeyecektir. Bu durum, araba kiralama koşulları arasında dikkat edilmesi gereken önemli bir maddedir.

 

·         Sunulan Hizmetler ve Fiyat Anlaşmaları

Araç kiralama fiyatları, aracın yaşına, modeline ve kilometresine göre değişmektedir. Kiralama bedeli karşılığında tüketiciler sınırsız kilometre kullanım hakkına sahiptir. Ayrıca anlaşma fiyatına KDV, akaryakıt, ferdi kaza sigortası, tek yön ücreti, teslim etme ve alma, oto ekipmanları dahildir. Ek ücret istenen hizmetler arasında ise otoyol geçiş kartı kullanımı, ek sürücü gibi maddeler sayılmaktadır.

·         Tek Yön Oto Kiralama

Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iade edilmesi durumu tek yön oto kiralama hizmeti kapsamına girmektedir. Bu gibi olaylarda araç kiralama süresine bakılmaz ve tek yön ücreti kullanıcıdan talep edilir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome