İstanbul’un En İyi Restoranları

İstanbul’un en iyi restoranları sıralamasını yapmak bir hayli zordur. Çünkü son dönemde yeni açılan mekanlarla birlikte sayıları oldukça artmıştır. Aralarındaki yarış ise onları her zaman daha iyisini yapmaya teşvik ediyor. İster İtalyan aşçıların muhteşem spesiyallerini tercih edin isterseniz kebabın en lezzetli hallerini fark etmez. İstanbul sizi lezzet yolculuğuna çıkarmaya hazır.

İstanbul’un En İyi Restaurantları

  • Lucca

İstanbul Boğazı’nın en kaliteli mekanlarından biri olan Lucca, günün her saati canlı ve heyecanlı… Üstelik lezzetli yemekleri de konuklarına benzersiz bir deneyim sunuyor. Bebek’in en güzel noktasında konumlanan bu mekanda sipariş önceliğini mutlaka şaraplara ayırın. Zira mekanın şarap kavında 60’dan fazla seçenek yer alıyor.

  • Mabeyn

Kız Kulesi ziyaretini lezzetli bir akşam yemeği ile sonlandırmak isteyenler kesinlikle soluğu Mabeyn’de almalı. Ne de olsa burası tam bir kebap cenneti. Başlangıçlarda içli köfte, gavurdağ salatası ve fındık lahmacun servis ediliyor. Sonrasında ise daha önce hiç denemediğiniz lezzetlerle karşılaşılıyor. Bilhassa Antep mutfağının ünlü analı kızlı, şiveydiz gibi yemeklerinden denemeyi ihmal etmeyin. Ulaşımı ise oldukça kolay. Üsküdar’dan Kısıklı’ya doğru ilerlediğinizde yol sizi bu lezzet bahçesine ulaştıracaktır.

  • Sunset

İstanbul restoranları denildiği zaman kuşkusuz akla ilk gelen mekandır Sunset. Manzarasından mıdır yoksa yemeklerinden midir bilinmez kısa süre içerisinde herkesin ilgi odağı olmayı başarmıştır. İstanbul’un kısa süreli misafirleri ise şehrin keyfini bu mekanda çıkarmaya devam ediyor. Menüsünü incelediğimiz zaman ise karşımıza İtalyan, Japon ve Türk mutfağından örnekler çıkıyor.

  • Topaz

İstanbul’un Gümüşsuyu semtinde konumlanan Topaz Restoran, zengin şarap kavıyla ve lezzetli yemekleriyle nam salmış durumda. Bilhassa Tevfik Alparslan’ın elinden çıkan başarılı Türk yemekleri, onu sınıfındaki diğer mekanlardan bir adım öne çıkarıyor. Manzarasının keyfi ise paha biçilemez…

  • Sekiz İstanbul

İstiklal Caddesi gezinizi keyifli bir yemekle taçlandırmak isteyenlere özel bir tavsiye, Sekiz İstanbul… Beyoğlu her ne kadar mekan konusunda birbirinden farklı önerileri bir araya getirse de buranın ayrı bir özelliği var. Oda Türkiye’nin en özgün şeflerinden biri olan Maksut Aşkar’ın yemeklere imza atması. Sevimli bir butik otelin girişinde yer alan restoranda keyifli müzikler dinlemekte çabası.

İstanbul restaurantları bu kadarla sınırlı değil elbet. Deniz mahsullerinden Türk mutfağına özgü lezzetlere kadar burada pek çok alternatif yerini alıyor.

Denemeyi ihmal etmeyin;

  • Kahvaltının vazgeçilmezi lezzetli börek çeşitlerini
  • Kebap çeşitlerinden en az birini.
  • Künefe, baklava, revani gibi tatlıları
  • Deniz mahsulleri arasında yer alan kalamar, karides, midye gibi lezzetleri,
  • Türk mutfağının vazgeçilmezi olan rakı-balık ikilisini,
Paylaş.

About Author

Leave A Reply

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome