İstanbul AVM

Dünyaca Ünlü Markaların Buluşma Noktası AVM’ler…

İstanbul Alışveriş Merkezleri denildiği zaman karşımıza uzun bir liste çıkmaktadır. Ama bazıları özellikleriyle ve büyüklükleriyle diğerlerinden ayrılmaktadır. Sahip oldukları şöhret ise markaların ziyaretçi sayısını bir hayli artırmaktadır. Bu durum da İstanbul’u alışveriş turizminin merkezi yapıyor. İstinyepark’tan Kanyon’a kadar uzanan bu liste, uluslararası markalardan butik mağazalara kadar ev sahipliği yapıyor.

İstanbul AVM Listesi

İstanbul’un en iyi alışveriş merkezleri listesinde ilk 5 sırayı alan ünlü isimler, ziyaretçilerine benzersiz bir alışveriş deneyimi sunuyor. Üstelik lüks mimariye sahip mekanlarda…

  • İstinyepark AVM  istinyepark 1

İstanbul’un Sarıyer semtinde konumlanan İstinyepark, en büyük AVM ünvanını elinde bulundurmaya devam ediyor. Metrekare büyüklüğünün yanı sıra şehrin en zengin marka karmasına sahip olması da gördüğü ilgiyi günbegün artırıyor. Chanel’den Guess’e kadar uzanan markalar her zevke uygun ürünleri de bir araya getiriyor. AVM’nin genel yapısında ise 300 adet mağaza, 64 adet yürüyen merdiven, 12 sinema salonu bulunuyor. Bu rakamlar ise AVM’nin ne kadar büyük olduğunu ortaya koyuyor.

  • Cevahir Alışveriş Merkezicevahir 1

224 mağazası, 6 katı ve 2500 araç kapasitesiyle açıldığı günden bu yana tüm dikkatleri üzerine çeken Cevahir Alışveriş Merkezi, hem büyüklüğü hem de lokasonuyla oldukça iddialı. Victoria Secret gibi markaların mağazaları olması da ayrı bir ilgi kaynağı. Cevahir Alışveriş Merkezi’ne gitmek için İstanbul’un Mecidiyeköy semtine gitmeniz yeterli. Geniş otoparkı bulunduğu için sorun yaşamazsınız.

  • Kanyonkanyon 1

Kanyon’u diğer alışveriş merkezlerinden ayıran en önemli özellik mimari yapısıdır. Bir kanyon görünümünde olan AVM’nin çatısı olmaması size bir anlamda cadde de alışveriş keyfi yaşatıyor. Özellikle yaz mevsiminde ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. AVM’ye gitmek için Levent’e doğru ilerlemeniz gerekiyor. Geniş otoparkı sayesinde aracınızı bırakma zorluğu yaşamıyorsunuz. Marka karmasında da Vakko, W Collection, Max Mara gibi dünyaca ünlü isimler yer alıyor.

  • Metrocitymetrocity avm_01

Levent’in bir diğer ünlü AVM’si de Metrocity’dir… Düzenlediği etkinliklerle yıl boyu ziyaretçilerin ilgisini üzerinde toplayan mekan, mimarisi ve mağaza karmasıyla da iddiasını korumaya devam ediyor. Lacoste, So Chic ve Vakko akla ilk gelen markalar arasında yerini alıyor. Mekanın özelliklerine gelindiğin de oldukça uzun bir bina olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

  • Forum İstanbulforum istanbul 2

Bayrampaşa’da oldukça geniş bir alan üzerinde kurulan Forum İstanbul, en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. 2009 yılında ilk kez kapılarını ziyaretçilere açan marka, ilk günden beri büyüklüğü, etkinlik alanları ve mimari özellikleriyle ilgiyi üzerinde toplamayı iyi biliyor. Misafirlerin bu AVM’yi ziyaret etmelerinin en önemli nedeni ise kuşkusuz görkemli akvaryumu Turkuazoo… Binlerce balık çeşidinin yaşamlarını izleyebileceğiniz bu parkın yanı sıra buz pateni alanı, geniş sinema salonu gibi alanlar bulunuyor.

Paylaş.

About Author

Leave A Reply

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome