Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk kez araç kiralayacak olan kişiler, sözleşmeyi imzalamadan önce belli noktalara dikkat etmelidir. Rent a car markasının güvenilirliğini tespit etmek için, filosundaki araç modellerine, rahat kullanabileceğiniz araç seçimine, sözleşmede yazan maddelere, kaskoya bakılmalıdır. Bu detaylar doğrultusunda çalışmak istediğiniz şirketi rahatlıkla belirlemeniz mümkündür.

  • Bakım ve Onarımlar

Araç kiralama sırasında, aracın muayenesi ve bakımlarının zamanında yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz. Zira kullanım sırasında karşılaşacağınız her türlü sorun, sizin kaza yapmanıza ve daha büyük hasarların çıkmasına neden olacaktır.

  • Kasko ve Trafik Sigortaları

Araba kiralarken dikkat edilmesi gerekenler listesinin bir diğer maddesi de kasko ve trafik sigorta poliçeleridir. Belgelerin eksiksiz olması, kullanıcının daha güvenle seyahat etmesini sağlayacaktır. Bu konuyla ilgili doğru bilgi almak ve emin olmak için şirketle temas etmeyi ihmal etmemelisiniz. Kiralık araçların kasko sözleşmesine lastik, cam, far gibi parçaların kasko kapsamı dışında olduğunu unutmamanızda fayda vardır.

  • Sözleşme Öncesi Hasar Tespiti

Sözleşmeyi imzalamadan önce kiralama yapacağınız aracı yakından incelemeyi unutmamalısınız. Aracın dış yüzeyinde şayet çizik, vuruk gibi darbeler varsa bu hasarları mutlaka sözleşmede belirtmeli ve aracı bu şekilde teslim aldığınızı yasal olarak göstermelisiniz.

  • Sözleşme Detaylar

Pek çok kişinin göz ardı ettiği bir konu olan sözleşme detayları, çoğu zaman okumadan imzalanmakta ve sonrasında beklenmedik tepkilere neden olmaktadır. Kiralama sonrası mağdur olmamak adına, sözleşmeyi imzalamadan tüm maddeleri tek tek okumalı ve aklınıza takılanları yetkiliye sormalısınız.

  • Evrak Temini

Araç kiralamada dikkat edilmesi gerekenler arasında yerini alan evrak temini oldukça önemlidir.  Hizmeti hangi şirketten almış olursanız olun, tüm evrakların eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Ruhsatı, muayene kartı gibi evrakların bir nüshasını araç içerisinde bulundurmak tüm kontrollerde işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Paylaş.

About Author

Leave A Reply

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome